Podczas zorganizowanej przez Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach Wystawy Ogrodniczo-Pszczelarskiej zostanie zaprezentowana oferta firm ogrodniczych, szkółkarskich oraz nawozowych. Firmy maszynowe przedstawią propozycję nowinek technologicznych dla ogrodników. Swoją ofertę zaprezentują również producenci ekologicznej i tradycyjnej żywności oraz miodu. Stoiska doradcze będą udzielać porad branżowych.

Link do strony wydarzenia

 

Wydarzenie prezentuje rozwiązania wpisujące się w następuje ce cele Europejskiego Zielonego Ładu:

Elementy Zielonego Ładu jakie będą prezentowane podczas wydarzenia:

Poprzez promocję i sprzedaż produktów pszczelarskich oraz ekologicznych wystawcy oferują mieszkańcom obszarów wiejskich, a także wszystkim uczestnikom Wystawy szeroki wachlarz informacji dotyczących zachowania ładu ekologicznego w celu zachowania tradycyjnych rozwiązań w produkcji żywności. Nowinki technologiczne przedstawiają sposoby wdrażania zachowania czystego powietrza oraz ochrony środowiska.

Wystawa Ogrodniczo-Pszczelarska jest imprezą cykliczną organizowaną przez Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. Podczas Wystawy można zapoznać się z bogatą ofertą roślin, drzew i krzewów owocowych, florystyki, sadzonek i cebul kwiatowych. W czasie wystawy prezentowany jest najnowocześniejszy sprzęt i maszyny sektora ogrodniczego, ciekawa oferta architektury ogrodowej, efektywne systemy nawadniające, a także bogata oferta miodów odmianowych i akcesoriów pszczelarskich. W trakcie trwania imprezy odbędzie się prezentacja ogrodu warzywnego, podczas której pracownicy ZODR w Barzkowicach udzielać będą fachowych porad z zakresu pielęgnacji i uprawy roślin oraz działań ekologicznych. Planowany jest także kiermasz ogrodniczy, wystawa rękodzieła, Strefa ECO, zabawa plastyczna pt. „Na pięknej łące pszczół jest tysiące”. Każdy z odwiedzających będzie miał możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa. Fachowymi poradami oprócz doradców Ośrodka służyć będą także przedstawiciele sektora ogrodniczo-pszczelarskiego. Udział w Wystawie to nie tylko możliwość zdobycia i poszerzenia fachowej wiedzy nt. ogrodnictwa i pszczelarstwa, ale także ciekawy sposób na miłe i atrakcyjne spędzenie czasu w plenerowych warunkach.

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach jest kolejnym po Szczecinie i Koszalinie Ośrodkiem na Pomorzu Zachodnim, gdzie organizowane jest wydarzenie plenerowe, skierowane m.in. do pasjonatów pszczelarstwa, miłośników kwiatów i amatorów aranżacji zieleni. Odwiedzający będą mieć okazję do zapoznania się z nowościami i innowacyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w ogrodnictwie. Wzbogacenia wiedzy nt. znaczącej roli owadów zapylających w produkcji żywności, a ponadto dowiedzą się jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie miodu i produktów pasiecznych. To także wyjątkowa okazja, podczas Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin, do podkreślenia znaczenia roślin dla ochrony środowiska, różnorodności biologicznej, przeciwdziałania zmianom klimatu, a także zwiększenia bezpieczeństwa żywnościowego i promocji działań prewencyjnych jako skutecznej metody ochrony zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.

26-27.06.2021 r.

Organizator

Lokalizacja